GOPRO APHGM-001 - GoPro, battery grip, Volta (H9/H10/H11/H12)
Prodotto
  • Integrated camera buttons for one-handed control
  • Fold-out tripod legs enables you to take stationary footage
  • Control the camera wirelessly and remotely from up to 30 m away
  • Weather-resistant design
  • Status lights for battery level and camera mode
  • Compatible with GoPro Mods + accessories
  • Movable folding fingers enable flexible rotation and tilting of the camera
  • Note: not suitable for charging USB-C devices
  • Battery capacity: 4900 mAh
  • Input power: 5 V/3 A (max. 15 W)
  • Output power 5 V/2.4 A (max. 12 W)
  • Connection type: USB-C
  • Charging time: 2.5 hours with a 5 V/3 A charger